24 marca 2025 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Młodego Recytatora, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 0-3. Dzieci, pięknie przebrane, recytowały swoje ulubione wiersze, wzbudzając podziw publiczności i przełamując strach przed tremą. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Trójka najlepszych recytatorów: Antonina Magdzińska, Alicja Sznabel oraz Natalia Ruciński będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Powitaliśmy WIOSNĘ!
25.03.20253Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich starszych kolegów wyjątkowy spektakl. Kolorowa scenografia, radosne piosenki i pięknie wyrecytowane wierszyki wprowadziły wszystkich widzów w ciepłą atmosferę oczekiwania na nową porę roku. Dziękujemy naszym małym przyjaciołom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia i gratulujemy talentów!
I Gminny Konkurs Przyrodniczy „Tajemnice wody – od kropelki do oceanu”
23.03.20254Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizowała i przeprowadziła I Gminny Konkurs Przyrodniczy „Tajemnice wody – od kropelki do oceanu”, w którym udział wzięli uczniowie z 8 szkół podstawowych z naszej gminy. Rozgrywki odbyły się 20 marca, a ich celem było rozwijanie zainteresowań oraz sprawdzenie wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych.
Gospodarze nie brali udziału w konkursie. Zapewnili natomiast jego całkowita oprawę, a w jury zasiedli opiekunowie przybyłych konkursowiczów.
Zmagania podzielone były na dwa etapy: pierwszym był quiz wiedzy o wodzie oraz różnego rodzaju łamigłówki, labirynty i układanki. Drugi stanowiły zadania praktyczne, w ramach których uczestnicy wykonywali proste doświadczenia przyrodnicze.
Po podliczeniu punktów ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce: Zuzanna Gesing- Miśkiewicz i Julian Marszalik (PSP Jaroszów),
II miejsce: Julia Dobrochowska i Katarzyna Karpińska (PSP 2 Strzegom),
III miejsce: Marta Moskwa i Julia Pikulska (PSP 3 Strzegom).Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem była Gmina Strzegom.
Konkurs spotkał się z pozytywnym odbiorem. W ankietach ewaluacyjnych uczestnicy podkreślali, że jego forma była bardzo interesująca, podobała im się różnorodność zadań, a przyjazna atmosfera sprzyjała rozgrywkom.
Organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję konkursu w przyszłym roku, mając nadzieję na równie duży odzew jak podczas tegorocznych zmagań.
Zajęcia o dinozaurach.
16.03.20251Przedszkolaki z grupy Żabek rozmawiały o dinozaurach. Po obejrzeniu filmu o tych wymarłych stworzeniach miały okazję poznać ich trudne nazwy, samodzielnie zbudować szkielety oraz trenować pamięć podczas gry w memory. Ćwicząc swoje małe rączki dzieci bawiły się także plasteliną, a naśladując te groźne zwierzęta gimnastykowały się.
W marcu jak w garncu.
16.03.2025O trafności przysłowia, które mówi, że w marcu jak w garncu, przekonały się w czwartkowy poranek, nasze Sówki patrząc przez okno. Podczas zajęć natomiast poznały zjawiska atmosferyczne i ich ciągłe zmiany, "mieszały" pogodą w garnku i opracowały przykładową prognozę pogody na przyszły tydzień. Zobaczymy, czy się sprawdzi Miały też okazję stworzyć chmurę i deszcz w kubku oraz piękną tęczę
Wyjazd do Dyniowego Zakątka
12.03.202516W ramach projektu ekologicznego "Edukacja Ekologiczna od najmłodszych lat w Gminie Strzegom" nasze Sówki odwiedziły Dyniowy Zakątek w Olszanach. Na początku dzieci dowiedziały się, jak powstało to miejsce i co oferuje. Miały też okazję spróbować ekologicznych, dyniowych wyrobów, takich olej, pestki, bułeczki drożdżowe czy chipsy.
Po części wstępnej przyszła pora na warsztaty. Przedszkolaki, ubrane w fartuszki i czapki kucharskie, zabrały się do pracy. Upiekły bułeczki z czekoladą oraz pyszną pizzę na cieście drożdżowo- dyniowym, a później z apetytem zajadały swoje wyroby.
Nie był to jeszcze koniec atrakcji. Jak na wizytę w gospodarstwie przystało, nie mogło obyć się bez dojenia krowy oraz pamiątkowego zdjęcia w traktorze.
Był to naprawdę owocny i udany dzień.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Polak ma essę! 2".
11.03.20251W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Polak ma essę! 2", którego celem jest rozbudzanie zainteresowania językiem polskim w nieszablonowy sposób, siódmoklasiści zmierzyli się z zadaniem "Skrawki poetyckie". Polegało ono na ułożeniu nowego wiersza z treści trzech innych, pociętych na skrawki. Powstały bardzo ciekawe utwory, w których uczniowie wyszukiwali środki poetyckie, co pozwoliło utrwalić wiadomości dotyczące analizy i interpretacji wiersza.
Archiwum Aktualności